نخستین نشست ارزیابی و آسیب‌شناسی دستاوردها و تجارب بخش خصوصی در مدیریت شهری

03 بهمن, 1397 0

نخستین نشست ارزیابی و آسیب‌شناسی دستاوردها و تجارب بخش خصوصی در مدیریت شهری با تاکید بر مشارکت حداکثری در برگزاری پرشور و سازنده در انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار شد.

    ▫️در این نشست که به میزبانی جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار کشور به‌عنوان نماینده تشکل‌های مهندسی عصر دوشنبه یک بهمن برگزار شد، تنی چند از اعضای شورای شهر تهران، مدیران حوزه شهری و همین‌طور نمایندگان اصناف و سازمان‌های مردم‌نهاد حضور داشتند. با توجه به‌عنوان نشست و استفاده از تجارب بخش خصوصی در مدیریت شهری، محورهای مختلفی برای جلسه در نظر گرفته شده بود که در هر محور یک نفر به‌عنوان کارشناس و نماینده در پنل تخصصی حاضر بودند. مهندس بهمن مؤمنی مقدم به نمایندگی از تشکل‌های مهندسی، مهندس محمدباقر معتمدی نماینده تشکل‌های اصناف و دکتر پریچهر سلطانی به‌عنوان نماینده تشکل‌های زنان حضور داشتند. همچنین دکتر مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در ارتباط با مدیریت صنایع و شهرک‌های صنعتی سخنرانی کردند.

    ▫️مؤمنی مقدم، نایب رئیس سازمان نظام مهندسی تهران و رئیس هیئت مدیره جامعه مهندسان نقشه‌بردار، بخش خصوصی را سزاوار ایفای نقش مؤثرتری در کمک به دولت برای پیشرفت کشور دانست. وی از انعقاد تفاهم‌نامه فی‌مابین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و اداره ثبت اسناد و املاک کشور برای برون‌سپاری خدمات مهندسی خبر داد و این امر را موجب بهبود کیفیت ارائه خدمات مهندسی به مردم دانست.

    ▫️فراهانی عضو شورای شهر تهران به‌عنوان سخنران بعدی نشست، از نگاه ویژه شورای شهر به حضور بخش خصوصی در فعالیت‌ها و مأموریت‌های شهری خبر داد. وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، زیست‌محیطی، عمرانی و شهرسازی، کیفیت و هزینه و فایده خدمات بخش خصوصی را مناسب دانست و کوچک‌سازی و چابک‌سازی بخش دولتی را در راستای کمتر کردن تصدی‌گری دولتی به‌ویژه در حوزه‌های صنفی مطرح کرد. عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران از ضرورت حرکت مدیریت شهری به سمت درآمدهای پایدار شهری یادکرد؛ درآمدهای که به محیط‌زیست، نما و منظر شهری آسیب نرساند، و کمتر متأثر از نوسانات اقتصادی باشد.

    ▫️در ادامه این نشست، سلطانی مشاور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر نیاز به به‌روزرسانی قوانین مربوطه برای تقویت شوراها و ضرورت برگزاری چنین نشست‌هایی برای دستیابی به این هدف سخن گفت. وی انتخابات اتاق بازرگانی و ورود نیروهای توانمند به پارلمان بخش خصوصی را سبب رونق فعالیت تشکل‌ها و شوراها دانست. وی همچنین ب ضرورت توجه ویژه به زنان کارآفرین و نقش مؤثر آنها در مدیریت حوزه‌های صنفی و بازرگانی تأکید کرد.

    ▫️مهندس معتمد، چهره ماندگار صنف تأسیسات کشور و عضو اتاق اصناف کشور و مرتضی اسلام‌زاده از مدیران شهرک‌های صنعتی، از دیگر سخنرانان این نشست بودند؛ اسلام‌زاده اقتصاد دولتی را فساد آفرین خواند و گفت بخش خصوصی می‌تواند پدافند اقتصادی در شرایط تحریم باشد و اتاق بازرگانی در این زمینه می‌تواند کمک‌رسان باشد.

    ▫️در انتهای جلسه، سخنرانان نشست بر مشارکت و همکاری پرشور و سازنده در انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تأکید کردند. همچنین به اطلاع می‌رساند جلسه بعدی از این سلسله نشست‌ها، روز دوشنبه ۷ بهمن‌ماه برگزار خواهد گردید، زمان و محل برگزاری نشست متعاقباً اعلام می‌گردد.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید