دانلود نرم افزار سنجش از دور ENVI 5.3

21 اسفند, 1397 0

ENVI مخفف عبارت The Environment For Visualizing Images است و بطور خاص جهت پردازش تصاویر ماهواره ای و استخراج اطلاعات از آنها طراحی شده است. امکان آنالیز تصاویر در نرم افزار از جمله قابلیت هایی است که توجه ویژه ای از سوی سازندگان به آن معطوف شده است. محیط گرافیکی قدرتمند دیداری ENVI بوسیله کتابخانه جامعی از الگوریتم های پردازشی تکمیل شده است. در حال حاضر نرم افزار ENVI 5.3، قابلیت تجزیه و تحلیل ابر نقاط LiDAR را دارد، قابلیت هایی که قبلا در بسته نرم افزاری ENVI LiDAR موجود بودند. ENVI جدید و پیشرفته کاربران را به یک رابط نرم افزاری منحصر به فرد برای کار با داده های طیفی، چند طیفی، پانکروماتیک و LiDAR ارائه می دهد.


هسته نرم افزار ENVI در حال حاضر از ویژگی های خارج از جعبه برای تجسم سه بعدی ابر نقطه، تولید محصول زمینی حاصل شده (به عنوان مثال DEM) و تجزیه و تحلیل LiDAR از قبیل محاسبه خط دید استفاده می کند.  Adam O´Connor، مدیر محصول ENVI و IDL در Harris می گوید: "اگر شما نیاز به ابر نقطه یا محصولات زمین در منطقه ای که جمع آوری اطلاعات LiDAR غیر ممکن است و یا بیش از حد گران است، ماژول فتوگرامتری ENVI قادر به تولید ابر نقاط مصنوعی 3D از تصاویر نوری استریو برای استفاده از آرشیوهای تصویری موجود است. "

بعد زمان برای تجزیه و تحلیل جغرافیایی یک منطقه بسیار حیاتی است و این نسخه ENVI پیشرفتهایی را در ابزارهای تجزیه و تحلیل فضا-زمان اضافه کرده است. تجزیه و تحلیل Spatio-Temporal تغییرات را نشان می دهد و آمار را از داده ها در طول زمان می گیرد. اوکنر می گوید: «درک این الگوها بخشی از یک استراتژی است برای ارائه به کاربرانمان با روش های مشاهده رویدادهای گذشته به منظور پیش بینی بهتر فعالیت های آینده. "این قابلیت به سازمان ها کمک می کند در آینده تصمیمات بهتری بگیرند و بهتر برای برنامه ریزی کنند."

افزودنیهای جدید نیز به سیستم ENVITask اضافه شد، یک روش نسبتا جدید برای انجام بیت های گسسته از پردازش تصویر از طریق API مبتنی بر شیء ENVI است. این رویکرد برنامه نویسی به پردازش تصویر می تواند در زمان صرفه جویی کند، زیرا شما می توانید به راحتی چندین ENVITasks را با هم پیوند دهید، به این ترتیب خروجی از یک ENVITask، ورودی بعدی می شود. در حال حاضر 138 ENVITasks موجود در API ENVI وجود دارد.

دانلود نرم افزار پردازش تصویر ENVI

Download | دانلود
ENVI v5.3 - Part1 500 MB
ENVI v5.3 - Part2 500 MB
ENVI v5.3 - Part3 500 MB
ENVI v5.3 - Part4 271.1 MB

Pass: geodetica.ir

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید